Archiv novinek:

Letos poprvé diamantová promoce

Dagmar Petrželová - 8. září 2017

V letošním roce proběhne poprvé diamantová promoce, a to absolventů r. 1957, které jsme měli před 10 lety na přírodovědecké fakultě jako první zlaté. Jedná se tedy o vůbec první absolventy fakulty. Setkání absolventů po 60 letech se uskuteční 24. 11. 2017 v aule fakulty. More details about how to choose the best tactical flashlight from Amazon.

Listopadové stříbrné a zlaté promoce

Magdaléna Ondrušáková - 6. června 2017

V letošním roce bude promocem stříbrných a zlatých absolventů zasvěcen listopad.
4. 11. 2017 se setkají stříbrní absolventi po 25letech od absolutoria. 24. 11. 2017 pak  absolventi z roku 1967 na slavnostní zlaté promoci, kde jim bude předán diplom zlatého absolventa a drobný dárek.

Budeme se těšit!

Vyhlášení termínu Plesu PřF 2018 !

Dagmar Petrželová - 7. září 2017

Přijměte pozvání na milou společenskou událost Ples přírodovědecké fakulty, jehož další ročník se bude konat 17. 3 .2018 v prostorách NH Collection Olomouc Congress. Program bude zveřejněn na www.plesprf.upol.cz začátkem nového roku a průběhu ledna už bude možné si zakoupit na tuto významnou akci vstupenky. Web: www.listoutdoor.com

Zveme Vás na ples PřF (18.3.2017)

Magdaléna Ondrušáková - 6. března 2017

Přijďte s námi prožít 18.3.2017 jedinečný ples moderovaný Janem Smetanou (usměvavým "sporťákem" Branek Bodů Vteřin, and you can find the best juicer reviews here.)! Letošní ročník se bude konat opět v reprezentativních prostorách hotelu NH Collection Olomouc Congress. Prodej vstupenek je již zahájen! Informace k prodeji i plesu najdete na www.plesprf.upol.cz

Okno do praxe 22.-23.11.2016

Dagmar Petrželová - 1. listopadu 2016

Okno do praxe je setkáním zaměstnavatelů přírodovědných oborů se studenty PřF, ale i dalšími studenty UP. Akci je nabízena rovněž studentům středních škol s cílem motivovat je ke studiu přírodovědných oborů. IX. ročník se uskuteční 22. - 23. 11. 2016 v prostorách interaktivního muzea Pevnost poznání.

Účastníci se dozvědí, jak mohou získat odborné zkušenosti během studia (brigády, praxe, stáže) nebo se uplatnit po absolutoriu, získají přehled o požadavcích na absolventy a další informace o trhu práce. Do akce se v nemalé míře zapojí přímo absolventi PřF UP v řadách zaměstnavatelů, návštěvníkům zprostředkují své vlastní zkušenosti s pracovním uplatněním.

Setkání bude mít formu panelové diskuse studentů se zástupci zaměstnavatelů. Na závěr každé panelové diskuze budeme soutěžit o ceny. Své otázky na zaměstnavatele je možné zadávat na stránce http://oknodopraxe.upol.cz/studenti. The best crossbow for hunting that you may need.

Setkání nabídne také doprovodný program. Studenti si mohou na místě vyzkoušet pohovory nanečisto, využít konzultací ohledně CV v češtině či angličtině, fotografování na CV, zažijí testování z angličtiny používané ve firmách. Mohou individuálně diskutovat s absolventy PřF UP, informovat se o podpoře úřadu práce. Zjistí, co potřebují k práci v zahraničí.

ZLATÁ PROMOCE 4.11.2016

Dagmar Petrželová - 4. května 2016

Zlatá promoce absolventů PřF UP r. 1966 se uskuteční 4.11.2016 od 10:00 hod. v aule PřF UP na tř. 17. listopadu 12. Oficiální pozvánky budou rozesílány během léta formou e-mailu, příp. klasickou poštou. Pokud máte aktuální spojení na své spolužáky, zasílejte je mailem na magdalena.ondrusakova@upol.cz. Těšíme se tuto prestižní událost a setkání s Vámi!

ABSOLVENTI PřF MAJÍ NYNÍ SVŮJ STROM

Magdaléna Ondrušáková - 6. října 2016

V parčíku za fakultou přírodovědecké fakulty byl v pátek 9.9.2016, v rámci Absolventského setkání, vysazen Strom absolventů.

O zasazení lípy malolisté se postarali proděkani fakulty, bývalý děkan Juraj Ševčík, ale ruku k dílu přiložili i další zaměstnanci fakulty a absolventi. www.campingtentspro.com

Strom bude mimo jiné sloužit jako kulis na fotografiích, které si bývalí studenti budou pořizovat jako vzpomínku z promoce, absolventského setkání či zlaté a stříbrné promoce.

ABSOLVENTSKÉ SETKÁNÍ NA PŘF

Magdaléna Ondrušáková - 20. července 2016

V rámci Absolventského setkání UP připravila na pátek 9.9.2016 program i Přírodovědecká fakulta UP a Pevnost poznání. Na co se můžete těšit, naleznete v přiloženém obrázku a na webových stránkách akce http://absolventi.upol.cz/program-1. telegra.ph/Diff%C3%A9rents-types-de-lunette-des-montres-11-10

STŘÍBRNÁ PROMOCE ABSOLVENTŮ PŘF UP 10.9.2016

Magdaléna Ondrušáková - 10. března 2016

Promoce stříbrných absolventů, kteří úspěšně ukončili PřF UP v roce 1991, se uskuteční v aule Přírodovědecké fakulty, tř. 17. listopadu 12, v sobotu 10. září 2016. Od 10:30 se můžete těšit na slavnostní promoci stříbrných absolventů, následovanou prezentací PřF UP, hromadným fotografováním a společným obědem. Poté je pro vás připravena prohlídka prostor PřF a program, spojený s celouniverzitním Absolventským setkáním UP (např. koncert Leony Machálkové, koncert Jiřího Pavlici a Hradišťanu nebo absolventskou mega Retro Party). www.czcarede.com

Pokud by vás zajímaly informace a fotogarafie z minulých ročníků stříbrných promocí, můžete je najít zde.

Ples PřF s Lukášem Langmajerem - 27.2.2016

Dagmar Petrželová - 21. ledna 2016
Přijďte s námi prožít 27.2.2016 tento jedinečný ples moderovaný Lukášem Langmajerem! Bude se konat v reprezentativních prostorách hotelu NH Collection Olomouc Congress. Prodej vstupenek zahajujeme 25.2.2016. Informace k prodeji i plesu najdete na www.plesprf.upol.cz

STŘÍBRNÁ PROMOCE ABSOLVENTŮ PŘF UP 10.10.2015

Dagmar Petrželová - 28. ledna 2015
Promoce stříbrných absolventů, kteří úspěšně ukončili PřF UP v r. 1990, se uskuteční v aule Přírodovědecké fakulty, tř. 17. listopadu 12, v sobotu 10. října 2015. psikolog Podrobnější informace budou rozeslány absolventům nejpozději v druhé polovině srpna. Aktuální kontakty na sebe i své spolužáky zasílejte na adresu dagmar.petrzelova@upol.cz. Informace a fotogalerie z minulých ročníků najdete zde.

Okno do praxe 2015 - hodnocení akce

Dagmar Petrželová - 20. března 2015

Okno do praxe je setkáním zaměstnavatelů přírodovědných oborů se studenty, budoucími absolventy. Tématem jsou možnosti získání odborných zkušeností během studia (brigády, praxe, stáže) a možnosti uplatnění po absolutoriu. 8. setkání se uskutečnilo ve dnech 17.2. a 18.2.2015. První den (17.2.2015) byl věnován oborům Matematika & Fyzika, druhý den (18.2.2015) byl specializován na obory Chemie & Biologie a ekologie. Setkání bylo organizováno formou panelové diskuze studentů se zástupci zaměstnavatelů a doplňkových individuálních konzultací. This is the best crossbow for the money on the market. Na závěr každé panelové diskuze se soutěžilo o ceny. Výsledky hodnocení Okna do praxe 2015 jsou zveřejněny na http://www.absolventiprf.upol.cz/okno-do-praxe/. Článek o akci vyšel v Žurnále UP http://www.zurnal.upol.cz/prf/zprava/clanek/okno-do-praxe-seznamilo-studenty-s-pozadavky-zamestnavatelu/.

ZLATÁ PROMOCE ABSOLVENTŮ PŘF 21.11.2014

Dagmar Petrželová - 6. června 2014
V pátek 21. listopadu 2014 se uskutečnil v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci 8. ročník zlaté promoce, slavnostní setkání absolventů PřF UP po 50ti letech. Informace o tomto milém setkání jsou k dispozici na http://www.absolventiprf.upol.cz/zlati/.
Fotografie z akce jsou k nahlédnutí na zde (po rozbalení jednotlivých složek).
Absolventům děkujeme za krásné ohlasy.

UPsolvent

Administrátor - 30. října 2014
Zveme vás na tiskovou konferenci u příležitosti startu programu ABSOLVENT. Konference se koná ve středu 5. listopadu v místnosti U1 budovy rektorátu (Křížkovského 8, Olomouc) od 10.00 hod.
Vedení univerzity a zástupci statutárního města Olomouce vás seznámí s obsahem nově spouštěného programu, ale také s dalšími aktivitami připravovanými v kontextu práce s absolventy UP.

Na tiskové konferenci bude přítomen Jakub Železný, novinář a vedoucí moderátor České televize a zároveň tvář absolventské kampaně Univerzity Palackého. Jako první pronese přednášku úspěšného absolventa z nového cyklu UPsolvent na téma „profesní a karierní zkušenost“. Přednáška se koná rovněž ve středu 5. listopadu, od 19 hodin v Uměleckém centru Univerzity Palackého (Auditorium maximum). Pozvánka v zde.

SOUTEZ O NEJLEPSI NAVRH NAROZENINOVEHO PRANI

- 20. listopadu 2013
Soutěž o nejlepší návrh narozeninového přání je u konce a má svého vítěze, kterým se stala studentka 2. ročníku navazujícího magisterského studia oboru Organická chemie Bc. Simona Bošková, která své vítězství obhájila již počtvrté. Vítězný návrh se stává oficiálním narozeninovým přáním Přírodovědecké fakulty v akademickém roce 2013/2014. Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 6 soutěžících s 7mi soutěžními návrhy, jednalo se převážně o studentky a studentky z PřF UP. Vítězce blahopřejeme k opakovanému vítězství a všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další návrhy v nadcházejících soutěžích.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ NÁVRH VELIKONOČNÍHO PŘÁNÍ

- 27. března 2013

Soutěž o nejlepší návrh velikonočního přání je u konce a má svého vítěze, kterým se stala studentka 2. ročníku navazujícího mgr. studia oboru Organická chemie Bc. Simona Bošková, která své vítězství obhájila již potřetí. V loňském roce zvítězila v soutěžích o nejlepší velikonoční a narozeninové přání. Vítězný návrh se stává oficiálním velikonočním přáním Přírodovědecké fakulty. Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 12 soutěžících s 19ti návrhy, jednalo se převážně o studentky a studentky z PřF UP. For more details to visit our website. Vítězce blahopřejeme k opakovanému vítězství a všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na další návrhy, tentokrát v rámci připravované soutěže o nejlepší narozeninové přání pro akademický rok 2012/2013. http://www.leoy.netembassy-trhttp://www.richpac.orghttp://www.thesole.orggovernment of turkeyuniversidade do turkeyeneccwww.imtm.orgwww.ziker.orgwww.18-8.org

Oslavy 60. výročí PřF UP

Dagmar Petrželová - 20. února 2013
Jak jistě víte, naše Přírodovědecká fakulta UP dosahuje téměř důchodového věku. Ale vůbec se nedá říct, že by jí ubývalo sil. Právě naopak se zdá, že je v nejlepší formě a těší se dobrému zdraví. Za dobu své existence vyslala do světa řadu významných odborníků a její sláva překročila nejen hranice Olomouce, ale i České republiky a Evropy. Přijměte, prosím, naše pozvání na oslavu jejího 60. výročí konanou dne 8. března 2013.

OKNO DO PRAXE 2013

Dagmar Zlámalová - 9. ledna 2013
VI. ročník OKNA DO PRAXE s panelovou diskuzí na téma "UPLATNĚNÍ STUDENTŮ A ABSOLVENTŮ V PRAXI" se uskutečnil v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v úterý 12. února 2013 pro studenty a zaměstnavatele oborů "Matematika&Fyzika" a ve středu 13. února 2013 pro studenty a zaměstnavatele oborů "Chemie&Biologie&Ekologie". Na setkání přijalo účast 26 zástupců zaměstnavatelů.

STŘÍBRNÍ ABSOLVENTI S ROKEM ABSOLUTORIA 1987

Pavla Hennerová - 23. května 2012
V sobotu 20. října 2012 se v prostorách Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci (na Envelopě) uskuteční Stříbrná promoce absolventů, kteří promovali v r. 1987. Na Vaši účast se těší organizátoři akce.

ZLATÍ ABSOLVENTI S ROKEM ABSOLUTORIA 1962

Pavla Hennerová - 23. května 2012
V pátek 9. listopadu 2012 se v prostorách Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci (na Envelopě) uskuteční Zlatá promoce absolventů, kteří promovali v r. 1962. Na Vaši účast se těší organizátoři akce.

SOUTEZ O NEJLEPSI VELIKONOCNI PRANI

Dagmar Zlámalová - 26. února 2012
Do soutěže o nejlepší velikonoční přání vyhlášené děkanem PřF se přihlásilo celkem 7 soutěžících s 13ti návrhy. Vítězkou soutěže se stala studentka 1. navazujícího magisterského studia oboru Organické chemie Bc. Simona Bošková, které k vítězství blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích. Vítězné přání se stává oficiálním velikonočním přáním PřF pro rok 2012.

OKNO DO PRAXE 2012 (14. - 15. února)

Dagmar Zlámalová - 10. ledna 2012
OKNO DO PRAXE s panelovou diskuzí na téma "Uplatnění studentů a absolventů v praxi", 14. - 15. února 2012 od 13 do 15 hodin v prostorách PřF UP, Olomouc-Envelopa. Bližší informace naleznete na www.absolventiprf.upol.cz/okno-do-praxe. Účast na akci je zdarma.

Soutěž o nejlepší vánoční a PF přání

Dagmar Zlámalová - 1. prosince 2011
Děkan Přírodovědecké fakulty vyhlásil v průběhu měsíce října 2011 soutěž o nejlepší návrh vánočního a PF přání. Do soutěže se přihlásilo 7 soutěžících z řad studentů a zaměstnanců UPOL.

STŘÍBRNÁ PROMOCE ABSOLVENTŮ 15.10.2011

Dagmar Zlámalová - 30. června 2011
V sobotu 15. října 2011 se v prostorách Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci (na Envelopě) uskutečnil III. ročník Stříbrné promoce absolventů, kteří promovali v r. 1986. Slavnostního aktu se zúčastnilo necelá stovka absolventů, největší zastoupení měl učitelský obor M-F.

ZLATÁ PROMOCE ABSOLVENTŮ 11.11. 2011

Dagmar Zlámalová - 31. května 2011
V pátek 11. listopadu 2011 v 10 hodin se v aule Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci konala již v pořadí pátá zlatá promoce absolventů PřF UP z roku 1961. Slavnostního aktu se zúčastnilo téměř 80 zlatých absolventů. Mezi zlatými absolventy tohoto velmi silného ročníku byli např. prof. Vítězslav Bičík z Katedry zoologie, prof. Richard Pastorek, z Katedry anorganické chemie, doc. Jiří Kobza z Katedry informatiky a člen známého Stupkova kvarteta či bývalý rektor UP a někdejší děkan Přírodovědecké fakulty prof. Lubomír Dvořák.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ NAROZENINOVÉ PŘÁNÍ 2011/2012

Dagmar Zlámalová - 31. května 2011
Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci vyhlásil pro studenty a zaměstnance UPOL, dále pro seniory a absolventy PřF, další ročník soutěže o nejlepší návrh narozeninového přání pro nový akademický rok 2012. Soutěžní návrhy zasílejte v elektronické podobě do 30. června 2011 na adresu dagmar.zlamalova@upol.cz. Vítězný návrh se stane oficiálním narozeninovým přáním PřF pro akademický rok 2011/2012. Bližší informace k podmínkám soutěže naleznete na stránkách http://www.prf.upol.cz/aktualita/clanek/soutez-o-nejlepsi-narozeninove-prani/.

OKNO DO PRAXE 2011 (23. - 24. února )

Dagmar Zlámalová - 10. ledna 2011
Ve dnech 23. - 24. února 2011 proběhne v prostorách PřF UP (ulice 17. listopadu 12, Olomouc, Envelovpa) již IV. ročník akce OKNO DO PRAXE aneb setkání zaměstnavatelů přírodovědných oborů se studenty, budoucími absolventy. Během tohoto setkání se studenti seznámí prostřednictvím prezentací a konzultací u ministánků s možnosti uplatnění v praxi během studia i po jeho ukončení. Přehled zaměstnavatelů, kteří přislíbili účast na letošním ročníku, naleznete zde.

Ples Přírodovědecké fakulty UP

Dagmar Petrželová - 14. ledna 2011
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na ples Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, který se bude konat v sobotu 5. února 2010 od 19.00 hod. v budově Regionálního centra v Olomouci. Podrobnější informace naleznete v přiloženém letáku.

Poděkování zlatým absolventům

Dagmar Petrželová - 20. listopadu 2010
Vážené absolventky, vážení zlatí absolventi,

už čtvrtým rokem velice rády připravujeme setkání se zlatými absolventy. Setkání se pro nás každokočně stává tou nejmilejší akcí v roce.

Pro zástupce Přírodovědecké fakulty je Zlatá promoce nejenom významná společenská událost, ale i příležitost setkat se vzácnými osobnostmi, které vystudovaly učitelské obory a až na malé výjimky se celý život své pedagogické práci věnovaly, svoji práci dělaly zodpovědně a s láskou. Patří Vám nejen dík náš, ale zejména Vašich studentů.

My všichni jsme byli mile potěšeni Vašimi krásnými ohlasy na akci. Srdečně děkujeme!

Dagmar Zlámalová & Dagmar Petrželová

Poděkování stříbrným absolventům

Dagmar Petrželová - 20. listopadu 2010
Milé absolventky, vážení stříbrní absolventi,

bylo nám potěšením se s Vámi setkat na letošní Stříbrné promoci. Patří Vám náš dík za velmi milou společnost a nezapomenutelný zážitek prožitý s Vámi u této výjimečné příležistosti.

Rovněž bychom Vám chtěli poděkovat za příjemné hodnocení celé akce.

Za Přírodovědeckou fakultu Dagmar Zlámalová a Dagmar Petrželová

Zlatá promoce 2010 - 10.11.2010

Dagmar Petrželová - 13. dubna 2010
Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci letos uspořádala už IV. ročník Zlaté promoce svých absolventů, tentokrát s absolventy r. 1960. Akce se uskutečnila v prostorách nové budovy Přírodovědecké fakulty na tř. 17. listopadu 12 dne 10. listopadu 2010. Informace o průběhu letošní i předcházející Zlaté promoce naleznete na http://absolventiprf.upol.cz/zlati/.

Stříbrná promoce 2010 - 9.10.2010

Dagmar Zlámalová - 13. dubna 2010
V sobotu 9. října 2010 se v prostorách Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci na třídě 17. listopadu uskutečnil II. ročník Stříbrné promoce absolventů, kteří promovali v r. 1985. Slavnostního aktu, stříbrné promoce, se zúčastnilo 113 absolventů, což je téměř polovina z pozvaných absolventů. Při organizaci tohoto ročníku se podařilo získat rekordní počet 198 e-mailových kontaktů, prostřednictvím kterých byli absolvetni osloveni. Nejpočetněji zastoupený obor na stříbrné promoci byl učitelský obor Matematika - Fyzika, celkem se zúčastnilo 27 absolventů tohoto oboru. Největší procentuální zastoupení (70 %) měl obor Matematická analýza. Kromě těchto oborů se zúčastnili promoce absolventi oboru Anorganická chemie (1), Analytická chemie (6), Fyzikální elektronika a optika (4), Numerická matematika (10), Teoretická kybernetika (6), Systematická biologie (9), Ochrana přírodního prostředí (3), Matematika-Deskriptivní geometrie (7), Matematika - Chemie (10) a Matematika - Zeměpis (14). Téměř 50 % zúčastněných absolventů pracuje ve školství. Za zmínku stojí i zajímavost, že z celkového počtu 113 absolventů bylo 9 manželských párů. Fotografie z akce budou umístěny ve fotogalerii do konce měsíce října 2010.

Setkání absolventů Katedry ekologie a životního prostředí

Dagmar Petrželová - 26. listopadu 2009
U příležitosti 20. výročí založení Katedry ekologie a životního prostředí se uskutečnilo setkání absolventů, studentů a zaměstnanců této katedry. Akce proběhla v pátek 17. září 2010 od 14.00 hod. v aule nové Přírodovědecké fakulty na Envelopě.

SETKÁNÍ NUMERIKŮ A INFORMATIKŮ PO 30 LETECH- ABSOLVENTI 1980

#13917_Bronislava Palíková - 26. května 2010
Vážení spolužáci, absolventi numeriky a informatiky z roku 1980, je to již 30 let, co jsme se neviděli, čas uběhl rychle a tak navrhuji malé setkání k rekapitulaci. Prosím kontaktujte mne na emailové adrese bronislava.palikova@ujep.cz Za přípravný výbor se na Vás těší Brona Fejfarová, nyní Palíková, dále Hanka Skřívánková a Jana Kopecká.

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ NAROZENINOVÉ PŘÁNÍ

Dagmar Zlámalová - 23. dubna 2010
Děkan PřF vyhlásil již IV. ročník soutěže o nejlepší návrh s tématem "NAROZENINOVÉ PŘÁNÍ". Soutěže se mohou zúčastnit studenti a zaměstnanci UP, dále senioři a absolventi PřF. Vítězný návrh se stane oficiálním narozeninovým přáním pro nový akademický rok 2010/2011. Vítěze soutěže čeká zajímavá finanční odměna a poukaz ke 3 dennímu pobytu pro 2 osoby v rekreačním zařízení PřF v Karlově pod Pradědem. Uzávěrka návrhů je stanovena na pátek 25. června 2010. Bližší informace k podmínkám soutěže naleznete zde.

DEN ABSOLVENTŮ INFORMATIKY

Eva Němcová - 14. dubna 2010
Katedra informatiky PřF UPOL pozvala své absolventy, bývalé i současné zaměstnance na Den absolventů informatiky, kterÝ se konal v pátek 11. června 2010. Součástí akce byla prohlídka nové budovy PřF, beseda s vedoucím katedry na téma "minulost, součastnost a budoucnost katedry", prohlídka pracovišť katedry a nových učeben.

Beseda s tematem Rakovina prsu zblizka

Dagmar Zlámalová - 4. května 2010
V polovině května proběhla na Přírodovědecké fakultě u příležitosti Svátku matek popularizační beseda na téma "Rakovina prsu zblízka". Velice poutavě nás seznámily s touto tématikou po lékařské stránce paní doktorka MUDr. Katarina Petráková z Masarykova onkologického ústavu a po stránce psychologické a sociální pomoci PhDr. Marie Nosálková ze sdružení Amélie. Setkání zpříjemnila hudební skupina 3+1. Bližší informace naleznete zde.

Vysledky dotaznikoveho setreni_Uplatnitelnost absolventu PrF

Dagmar Zlámalová - 21. května 2010
Na Přírodovědecké fakultě proběhlo dotazníkové šetření s cílem zjistit uplatnitelnost absolventů PřF po skončení jejich studia. Dotazník byl hromadně rozeslán na 3350 dostupných e-mailových kontaktů absolventů,přičemž jsme obdrželi odpovědi od 807 absolventů, což představuje 24 % návratnost. Výstupy z dotazníkové šetření naleznete zde.

Týden odběrů krve s PřF UP

Dagmar Zlámalová - 9. dubna 2010
V týdnu od 12. do 16. dubna 2010 uspořádala PřF UP ve spolupráci s Transfuzní stanicí FN OL akci "TÝDEN ODBĚRŮ S PŘÍRODOVĚDECKOU FAKULTOU". Darovat krev přišlo celkem 16 dárců, z toho 13 studentů a 3 zaměstnanci fakulty. Jako poděkování za odběr obdržel každý z dárců od PřF UP drobný dárek. Tranfuzni stanice a PřF laskavě děkuje všem dárcům. Organizátoři plánují zorganizovat další akci na podzim 2010 a pevně věří, že se rozšíří okruh dárců. Seznam dubnových dárců krve naleznete zde.

Výherci slosování dotazníku uplatnitelnosti absolventů PřF

Eva Němcová - 29. března 2010
Na konci prvního dne Okna do praxe, tj. v úterý 23. března 2010, proběhlo slosování neanonymních respondentů dotazníků uplatnitelnosti absolventů PřF. Šťastnými výherkyněmi jsou:
Mgr. Martina Hašová
Mgr. Martina Janíčková
Mgr. Petra Orálková

Gratulujeme! Každá z výherkyň obdrží od PřF UP flash-disk.

Závěrečná zpráva z dotazníkového šetření bude zveřejněna opět na těchto stránkách, o termínu Vás budeme informovat. Všem zúčastněným absolventům děkujeme za jejich přínosnou zpětnou vazbu.
Fotografie z losování

Soutěž o nejlepší velikonoční přání - vyhlášení výsledků

Dagmar Zlámalová - 10. února 2010
Soutěž děkana PřF za nejlepší grafický návrh s tématem "VELIKONOČNÍ PŘÁNÍ" vyhrála Jana Vilášková, studentka 2. ročníku PF. Vítězka soutěže obdržela z rukou děkana poukaz na třídenní pobyt pro dvě osoby v rekreačním středisku Přírodovědecké fakulty UP v Karlově a odměnu ve výši tři tisíce korun. Dalšími oceněnými byl Jan Zemek, student Přírodovědecké fakulty, a Mgr. Eva Němcová, absolventka PřF. Do soutěže bylo přihlášeno 7 návrhů z řad studentů UP a absolventů. Děkan PřF děkuje všem zúčastněným za své návrhy a těší se na další návrhy do právě vyhlášené soutěže o nejlepší narozeninové přání.

OKNO DO PRAXE 2010 (23. - 25. 3. 2010)

Dagmar Zlámalová - 5. ledna 2010
Ve dnech 23. - 25. března 2010 se uskutečnil, tentokrát již v nových prostorách Přírodovědecké fakulty, III. ročník akce pod názvem Okno do praxe aneb setkání zaměstnavatelů přírodovědných oborů se studenty budoucími absolventy. Na setkání přijalo pozvání na 40 společností. První den byl věnován oboru Vědy o zemi (Geologie, Geografie, Geinformatika a Mezinárodní rozvojová studia). Ve středu 24. března 2010 si studenti měli možnost vyslechnout prezentace společností zaměřených na obory Chemie a Biologie s Ekologií. V tento den byla návštěvnost studentů nejvyšší. Posledního dne se zúčastnili zástupci 13ti společnosti se zaměřením na obory Matematika s Informatikou a Fyzika. Letos poprvé se OKNA DO PRAXE zúčastnili i studenti gymnázií a SŠ; akce jim měla pomoci při rozhodování o budoucím studiu na VŠ a následném uplatnění v praxi. Fotografie a prezentace jednotlivých společností naleznete na těchto webových stránkách v sekci OKNO DO PRAXE.

Slosování respondentů dotazníku uplatnitelnosti absolventů

Dagmar Petrželová - 5. března 2010
Přírodovědecká fakulta děkuje všem svým absolventům, kteří vyplnili dotazník uplatnitelnosti absolventů, za spolupráci. Uzavírka vyplňování dotazníků byla stanovena na 19. března.

Dotazníky s uvedeným jménem (neanonymní) a souhlasem ke slosování budou zařazeny do slosování o 3 flash disky, které proběhne 1. den Okna do praxe (setkání studentů a zaměstnavatelů přírodovědných oborů) - 23. března 2010. Výherci budou zveřejněni na těchto webových stránkách a budou individuálně kontaktováni ohledně převzetí (zaslání) výhry.

Závěrečná zpráva z tohoto dotazníkového šetření bude zveřejněna opět na těchto stránkách, o termínu Vás budeme informovat. Fotografie z losování

Vánoční sbírka na pomoc opuštěným dětem

Dagmar Petrželová - 28. prosince 2009
Stejně jako v předchozích letech vyhlásila Přírodovědecká fakulta pod záštitou svého děkana prof. Juraje Ševčíka vánoční sbírku na pomoc opuštěným a hendikepovaným dětem, žijícím v Kojeneckém ústavu v Olomouci. Hlavními dárky měly být - a byly - především jednorázové plenky, bavlněné plenky a látkové bavlněné osušky Tetra. Hlavním mottem, kterým se organizátoři na dárce obraceli, bylo totiž „tušené“ přání“ obdarovaného batolete: Když jsem v suchu, směju se. Až vyrostu, nebudu plenky potřebovat. Všechno se naučím. Ale teď jsem ještě miminko. Plenek potřebujeme móóc, protože je nás tady hodně. Mezi dárky, které byly shromažďovány v prostorách fakulty na Envelopě, tř. Svobody a areálu v Holici, se ale objevily také kojenecké výživy, piškoty, perníčky, oblečení, hračky a další. Věnovali je jak zaměstnanci, studenti a absolventi, tak i oslovené firmy, a do sbírky přispěly i maminky z mateřských center celé republiky. Sbírka proběhla už potřetí; v minulých letech se sbíraly hračky a knihy. V loňském roce se navíc uskutečnila sbírka „Daruj velikonočního zajíčka“. Pro potřeby Kojeneckého ústavu byl využit také výtěžek z tomboly fakultního plesu či dobrovolného vstupného na baletní představení Beatles@Queen pro PřF v Moravském divadle u příležitosti otevření nové budovy. Poděkování za úspěšný průběh této i předchozích dobročinných sbírek patří především hlavní organizátorce paní Ireně Vaculové, která působí jako sekretářka Katedry botaniky PřF. Fotografie ze sbírky.

Návštěvy společností s přírodovědným zaměřením

Dagmar Zlámalová - 27. prosince 2009
Na podzim 2009 zorganizovala Přírodovědecká fakulta ve spolupráci s katedrami oboru Chemie a Biologie s ekologií pro studenty "šnůru" návštěv společností s přírodovědným zaměřením s cílem seznámit studenty se zázemím a provozem společností formou exkurze a rozřířit jim jejich porfolio potencionálních zaměstnavatelů. Během jednoho listopadového dne navštívili studenti hned dvě společnosti sídlící v Brně a to Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci a Výzkumný ústav vodohospodářsky T.G. Masaryka. S velkým zájmem se setkala i návštěva Tevy Pharmaceuticals ČR, tuzemského farmaceutického výrobce sídlícího v Opavě. Studenti se během návštěvy seznámili s výrobou pevných lékových forem a tvrdých želatinových tobolek. Poslední hromadnou návštěvu podnikli studenti do České inspekce životního prostředí sídlící v Olomouci.

Fotografie z exkurze

Vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší PF

Dagmar Petrželová - 18. prosince 2009
Soutěž děkana PřF za nejlepší grafický návrh s tématem PF 2010 vyhrála Ing. Ludmila Ohnoutková, Ph.D., odborná asistentka Katedry buněčné biologie a genetiky. "Ráda se věnuji výtvarným věcem po práci, mám to jako pěknou relaxaci", sdělila autorka vítězného návrhu. Z rukou děkana PřF UP prof. J. Ševčíka obdržela poukaz na třídenní pobyt pro dvě osoby v rekreačním středisku Přírodovědecké fakulty UP v Karlově a odměnu ve výši tři tisíce korun.

Dalšími oceněnými byl Ivo Barteček, student Filozofické fakulty, a Jan Zemek, student Přírodovědecké fakulty.

Celkem se IV. ročníku této soutěže zúčastnilo 24 přihlášených studentů, zaměstnanců a absolventů s více jak 40ti návrhy.

Fotografie z vyhlášení vítězů

Mikuláš na Přírodě

Dagmar Petrželová - 8. prosince 2009
Přírodovědecká fakulta letos uvítala mikulášskou trojici hned dvakrát. Poprvé se Mikuláš, anděl a čert s nadílkou dostavili za zaměstnanci a studenty fakulty na Envelopě v pátek 4. prosince. Za básničku, písničku či vtip si měli možnost vybrat mandarinku nebo jablíčko. Někteří si však sami vybrali kousek uhlíku :-) Trojice na fakultu přinesla hezkou mikulášskou atmosféru.

Druhou akcí tohoto krásného svátku bylo v neděli 6. prosince Mikulášování pro děti zaměstnanců UP. Ve spolupráci s rektorátním Oddělením péče o zaměstnance jsme pro děti a jejich rodiče připravili zábavný pořad s Mikulášem, čertem a andělem, dále proběhlo promítání pohádek a výroba ozdob na stromeček. Všem dětem předal Mikuláš sladký balíček. Dobrou atmosféru podpořila skupina 3+1 svými vánočními koledami, lidovými písničkami a country. Fotografie z obou akcí zde.

Přírodovědecká fakulta UP zvolila Juraje Ševčíka děkanem

Rostislav Hladký - 3. prosince 2009
Akademický senát Přírodovědecké fakulty UP na svém zasedání 2. prosince 2009 měl na svém programu volbu kandidáta na jmenování děkanem. O tuto funkci se ucházeli dva kandidáti: stávající děkan prof. RNDr. Juraj Ševčík, PhD., a prof. dr. Ing. Bořivoj Šarapatka, CSc., z Katedry ekologie a životního prostředí. Nakonec se stal vítězem volby dosavadní děkan fakulty profesor Juraj Ševčík.

Profesor Ševčík byl zvolen již v prvním kole, když získal 16 hlasů od 19 přítomných senátorů. Jeho protikandidát prof. Šarapatka získal jeden hlas. Dva hlasy byly neplatné a dva senátoři byli z účasti na volbě omluveni.

Profesor Ševčík se chce ve svém druhém volebním období věnovat např. podpoře vzniku spin-off firem a „podnikání fakulty“, dořešení projektu výstavby nových pracovišť fakulty v holickém areálu či dovybavení nové budovy přírodovědecké fakulty na tř. 17. listopadu. Pozornost by měla být podle něj věnována i evaluaci výuky, dalšímu vzdělávání pedagogů nebo zlepšení informovanosti akademické obce.

Kandidát na děkana zvolený Akademickým senátem PřF UP bude nyní navržen rektorovi Univerzity Palackého prof. Lubomíru Dvořákovi ke jmenování.

Volební program vítěze i jeho protikandidátů si můžete přečíst na webových stránkách Akademického senátu PřF UP.

UP povede v příštích čtyřech letech prof. Miroslav Mašláň

Velena Mazochová - 6. listopadu 2009
Prezidentu republiky bude ke jmenování rektorem UP navržen prof. Miroslav Mašláň, CSc., vedoucí Katedry experimentální fyziky Přírodovědecké fakulty. Rozhodl o tom Akademický senát UP na svém zasedání 4. 11., kdy poprvé v novodobé historii olomoucké univerzity proběhlo opakované řízení o návrhu na jmenování rektorem.

Potřebnou nadpoloviční většinu senátorských hlasů přinesla budoucímu rektorovi tajná volba ve druhém kole, v němž mu dalo svůj hlas čtrnáct ze třiadvaceti přítomných senátorů, zatímco prof. Ivo Barteček obdržel devět hlasů. Tito dva kandidáti postoupili do druhého kola, když v prvním dostali dvanáct respektive devět hlasů. Nynější rektor prof. Lubomír Dvořák získal v prvním kole dva hlasy a doc. Jaroslav Vomáčka žádný a do druhého kola nepostoupili.

Prof. Miroslav Mašláň se už v následujících týdnech bude věnovat některým aktuálním úkolům. Do konce roku by chtěl získat vyjádření oslovených adeptů na místa prorektorů a během ledna sestavit jejich tým. „Zároveň se budu chtít seznámit se současným stavem univerzity jako celku a doufám, že stávající pan rektor mi věnuje čas, abych mohl proniknout do všech oblastí,“ doplnil. Podobně jako předseda AS UP doc. Roman Kubínek a předseda Správní rady UP Ing. Jiří Žák současně ocenil působení prof. Lubomíra Dvořáka v nejvyšší akademické funkci v průběhu uplynulých let.

Mezi hlavní cíle, na něž se chce nový rektor zaměřit, bude patřit především zvýšení vědecké úrovně a prestiže UP, a to zejména důraznějším zapojením fakult a kateder do mezinárodních výzkumných programů a získáváním nových kolegů jak z řad absolventů dlouhodobých zahraničních pobytů, tak i z vědecky významných pracovišť ve světě. Důraz bude klást rovněž na motivační mechanismy, které by posílily aktivity ve prospěch UP ze strany pracovníků, ústavů, kateder i fakult. Pozornost by měla být dále věnována kvalitě studia a uplatnění absolventů, oboustranně prospěšné spolupráci s uživatelskou sférou, oblasti marketingu a využití strukturálních fondů. Spolupráci s krajem a městem by mělo podpořit mj. vytvoření pozice emisara.

Výsledky voleb a protokol o volbě kandidáta na funkci rektora UP pro funkční období od 1. 2. 2010 do 31. 1. 2014 budou nyní zaslány ministru školství. Kandidáta zvoleného Akademickým senátem UP jmenuje do funkce rektora prezident republiky. Opakované řízení vyhlásil AS UP bezprostředně poté, kdy na svém zasedání 7.10. ani ve třetím kole nevybral žádného z kandidátů.

Od doby sametové revoluce aneb něco ze statistiky

redakce Přetlaku - 29. listopadu 2009
"Za uplynulých dvacet let se počet fakult zdvojnásobil, k fakultě lékařské, filozofické, přírodovědecké a pedagogické přibyla fakulta teologická, právnická, fakulta tělesné kultury a fakulta zdravotnických věd. Počet studentů, kterých bylo v roce 1989 čtyři tisíce, se rozrostl na dvaadvacet tisíc v současnosti. V poměru k počtu obyvatel je tak Olomouc městem s nejhustším výskytem studentů." tolik citace mimořádného vydání Přetlaku vydanému k dvacátému výročí svobody a demokracie v Olomouci.

My dodáváme: Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci měla v roce 1989 něco málo přes 200 absolventů, v roce 2009 se tento počet vyšplhal na 628 V tomto období nově přibyly Katedra biochemie, Centrum výzkumu nanomateriálů, Katedra ekologie a životního prostředí, Katedra buněčné biologie a genetiky, Laboratoř růstových regulátorů, Laboratoř genomové integrity, Katedra geoinformatiky, Katedra rozvojových studií, osamostatnila se Katedra fyzikální chemie od Katedry anorganické chemie, oddělením od Katedry analytické chemie vznikla Katedra organické chemie, vznikl Kabinet cizích jazyků.

Podpora zaměstnanosti absolventů vysokých škol

Dagmar Petrželová - 22. listopadu 2009
Dotační program Podpora zaměstnanosti absolventů vysokých škol je určen pro zaměstnavatele (fyzické i právnické osoby) zaměstnávající minimálně 25 a maximálně 250 zaměstnanců (dále jen „žadatel“) na podporu zaměstnanosti absolventů vysokých škol. Výše příspěvku je maximálně 5 000 Kč měsíčně po dobu nejdéle 12 měsíců na pokrytí zákonných sociálních nákladů zaměstnavatele souvisejících se zaměstnáváním jednoho absolventa s vysokoškolským vzděláním na odbobí roku 2010.

Jmenovaný dotační program má na starosti Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Podrobnosti naleznete ve vyhlášení dotačního programu a v podmínkách.

Zlatá promoce absolventů 1959

Dagmar Petrželová - 9. listopadu 2009
Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci uspořádala další Zlatou promoci svých absolventů, tentokrát z r. 1959. Akce se uskutečnila 6. listopadu v aule nové budovy fakulty na tř. 17. listopadu 12. Akce se zúčastnilo 47 absolventů, nejvíce byly zastoupeny matematické obory. Podrobnější informace o této vzácné a milé akci naleznete přímo v rubrice Zlatí absolventi, fotografie z akce pak ve Fotogalerii.

Vyhlášení výsledků soutěže

Dagmar Zlámalová - 15. října 2009
Děkan PřF vyhlásil již IV. ročník soutěže o nejlepší návrh narozeninového přání pro akademický rok 2009/2010. Do soutěže mohli zasílat své návrhy nejen studenti a zaměstnanci UP, ale i absolventi a senioři PřF. Oficiální vyhlášení vítěze soutěže proběhlo 6. října v zasedací místnosti děkanátu PřF (fotografie z vyhlášení vítěze). Výsledky soutěže naleznete v příloze.

Nově: STŘÍBRNÁ PROMOCE absolventů PřF r. 1984 - 3.10.2009

Dagmar Petrželová - 3. října 2009
Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci letos poprvé připravila pro své absolventy Stříbrnou promoci. Akce se uskutečnila 3.10.2009 v prostorách nové budovy fakulty na tř. 17. listopadu 12 a zúčastnila se jí necelá stovka absolventů z r. 1984. Největší zastoupení měly matematické obory.

Všem účastníkům děkujeme za srdečné setkání na této ojedinělé akci.

Veřejná sbírka na podporu hendikepovaných studentů

Dagmar Zlámalová - 5. ledna 2009
Přírodovědecká fakulta vyhlásila v prosinci 2008 veřejnou sbírku s cílem podpořit plnohodnotné studium svých hendikepovaných studentů. Přispějte, prosím, ve veřejné sbírce a pomozte tak hendikepovaným studentům. Finanční příspěvek můžete zasílat na zvláštní účet sbírky, č.účtu : 43-2476230257/0100. Bližší informace o sbírce naleznete na www.upol.cz/prf/aktualni-sdeleni-prf

Soutěž o nejlepší NAROZENINOVÉ PŘÁNÍ

Dagmar Zlámalová - 19. května 2009
V květnu děkan Přírodovědecké fakulty UP vyhlásil již III. ročník soutěže o nejlepší výtvarný návrh s tématem "Narozeninové přání". Soutěže se mohli zúčastnit nejen studenti a zaměstnanci UP, ale i absolventi a senioři PřF. Autorkou nejlepšího návrhu se stala absolventka PřF UP Mgr. Radka Baďurová. Vítězka obdržela odměnu ve výši 3.000 Kč a poukaz na 3denní pobyt pro 2 osoby v rekreačním zařízení PřF v Karlově. Vítězný návrh je používán jako oficiální narozeninové přání PřF pro akademický rok 2009/2010. Bližší informace o podmínkách soutěže naleznete v příloze.

Otevření nové budovy Přírodovědecké fakulty

Dagmar Petrželová - 17. července 2009
Nová budova Přírodovědecké fakulty na Envelopě byla slavnostně otevřena 22. června. „Přírodovědecká fakulta je sebevědomou fakultou a tato budova naplňuje její sebevědomé představy“, řekl těsně před slavnostním otevřením nového objektu prof. Ševčík. Podrobnější informace o otevření nové budovy.

Setkání absolventů geografie UP v Olomouci (1959-2009)

- 30. dubna 2009
V rámci oslav 50ti let samostatné Katedry geografie na PřF UP v Olomouci se uskutečnilo dne 27. června 2009 setkání absolventů geografie na UP v Olomouci v období let 1959–2009. Místem setkání byly prostory přírodovědecké fakulty. Informační leták , Fotografie

Přírodovědný jarmark v nové budově

Dagmar Petrželová - 4. června 2009
Dne 24.6.2009 se uskutečnil Přírodovědný jarmark v oborech matematika, fyzika, chemie, biologie a vědy o zemi. Letos poprvé se jarmark uskutečnil v prostorách právě otevírané budovy PřF na tř. 17. listopadu 12 v Olomouci. Děkujeme za Vaši účast.

Plakátek k akci naleznete zde příloze.

Podrobnější informace o průběhu Přírodovědného jarmarku.

Poděkování Nadaci Jistota KB za finanční dar

Dagmar Zlámalová - 14. dubna 2009
Představitelé Nadace Komerční banky - Jistota předali dne 9. dubna 2009 Přírodovědecké fakultě finanční dar ve výši 50 000 korun. Částka bude převedena na bankovní účet zřízený pro účely veřejné sbírky a bude sloužit na zakoupení speciálních pomůcek pro hendikepované studenty. Dar ve formě symbolického šeku převzal osobně z rukou předsedy správní rady Nadace KB Jistota Ing. Jaroslava Říšského a člena představenstva nadace Ing. Rostislava Valenty děkan Přírodovědecké fakulty prof. Juraj Ševčík. „Velice si vážíme každé finanční podpory, která přispěje na dobrou věc," vyjádřil své poděkování zástupcům Nadace děkan PřF. Fotografie z předávání.

Daruj krev s PřF - 23.4.2009

Dagmar Zlámalová - 27. března 2009
Přírodovědecká fakulta UP ve spolupráci s Českým červeným křížem uspořádala dne 23. dubna 2009 již podruhé akci pod názvem "DARUJ KREV S PŘF". Akce se mohli zúčastnit dobrovolníci z řad zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků, studentů, absolventů a dalších příznivců PřF. Svoji krev přišlo darovat celkem 12 dobrovolných dárců (7 studentů, 3 zaměstnanci a 2 absolventi). Přírodovědecká fakulta a Transfuzní stanice FN v OL děkují všem dárcům za přispění na dobrou věc. Organizátoři pevně věří, že se při další akci, kterou plánují zopakovat na podzim letošního roku, rozšíří okruh dárců o další dobrovolníky. Velice si vážíme Vašeho dárcovství.

Návštěva České národní banky a Ministerstva financí v Praze

Dagmar Zlámalová - 14. dubna 2009
Specializované pracoviště pro podporu studentů a absolventů PřF zorganizovalo dne 9. dubna 2009 ve spolupráci s Katedrou matematické analýzy a aplikací matematiky pro její studenty jednodenní hromadnou návštěvu České národní banky a Ministerstva financí v Praze. Návštěvy se zúčastnilo celkem 34 studentů a 2 zaměstnanci PřF jako pedagogický doprovod. Během návštěvy na MF se studenti formou prezentace seznámili s chodem MF, možnostmi uplatnění studentů během studia (praxe) i po skončení studia na MF, způsobem výběrového řízení, kariérovým růstem, možnostmi vzdělávání, platovými podmínkami aj. Jednotlivé dotazy ze stran studentů byly zodpovězeny zástupci MF během diskuze. V rámci návštěvy ČNB měli studenti prostřednictvím prezentací možnost získat informace o činnosti a funkci ČNB, možnostech uplatnění po ukončení studia, zaměstnaneckých výhodách aj. Zajímavou součástí návštěvy byla prohlídka expozice ČNB. Fotografie z exkurze. Hodnocení návštěv v ČNB a MF studenty

Nová rubrika OKNO DO PRAXE

Dagmar Petrželová - 27. února 2009
Na základě požadavků zájemců o akci Okno do praxe aneb setkání studentů a zaměstnavatelů přírodovědných oborů jsme vytvořili na tomto webu novou rubriku Okno do praxe, kde najdete fotografie, účast a prezentace z minulých ročníků i informace o dalším ročníku Okna do praxe, které chystáme.

Jak jsem si našel(a) zaměstnání

PřF - 3. listopadu 2008
Velice si ceníme toho, že jste návštěvníkem těchto stránek. Pokud jste absolventem Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, rádi zveřejníme Vaše zkušenosti s hledáním pracovního uplatnění a budováním Vaší pozice na trhu práce.

Výsledky soutěže o nejlepší velikonoční přání

Dagmar Petrželová - 22. ledna 2009
Děkan PřF vyhlásil soutěž o nejlepší velikonoční přání pro rok 2009. Tentokrát byla soutěž otevřena studentům a zaměstnancům UP a nově absolventům a seniorům PřF. Uzávěrka soutěže byla 27. února 2009. Oficiální vyhlášení vítěze soutěže proběhlo 2. dubna v zasedací místnosti děkanátu PřF (fotografie z vyhlášení vítěze). Výsledky soutěže naleznete v příloze.

OKNO DO PRAXE ANEB SETKÁNÍ STUDENTŮ SE ZAMĚSTNAVATELI 2009

Dagmar Petrželová - 8. ledna 2009
Na základě pozitivního ohlasu loňské akce Okno do praxe aneb setkání studentů se zaměstnavateli se Přírodovědecká fakulta rozhodla v této akci pokračovat i v letošním roce. Akce proběhla ve třech dnech se zaměřením na přírodovědné obory : 24. února 2009 - Obor Chemie a biologie, 25. února 2009 - Obor Vědy o zemi, 26. února 2009 - Obor matematika s informatikou a Fyzika. Informace o loňské akci a fotografie z průběhu jsou k dispozici na našem webu.

Výsledky dotazníkové akce Evaluace na organizaci a chod PřF

Dagmar Petrželová - 2. února 2009
Od konce října do prosince 2008 probíhala na fakultě dotazníková akce "Evaluace na organizaci a chod PřF". Dotazníkové akce se zúčastnilo celkem 850 studentů, z toho 500 účastníků souhlasilo se zařazením do slosování o věcné ceny. Slosování proběhlo 8. ledna 2009 za účasti děkana PřF prof. Ševčíka, předsedkyně Akademického senátu PřF doc. Ireny Smolové a Ing. Dagmar Zlámalové; výherci věcných cen (flash disků) na základě slosování se stali: Bc. Dana Lysková, 4. ročník Bc. Lukáš Rozsypal, 4. ročník Bc. Iva Navrátilová, 4. ročník Bc. Klára Rausová, 4. ročník Bc. Martin Židek, 3. ročník. Výhercům blahopřejeme a všem zúčastněným studentům děkujeme za jejich čas a ochotu při vyplňování dotazníku. Rovněž děkujeme všem kolegům, kteří nám umožnili vyplnit dotazník s jejich studenty. Fotografie ze slosování přinášíme zde. Se závěrečnou zprávou z dotazníkové akce se můžete seznámit zde.

Zlatá promoce 2008 - ojedinělé setkání

Dagmar Petrželová - 1. prosince 2008
Přes tři desítky absolventů Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci si 26. listopadu 2008 po půlstoletí zopakovali slavnostní akt ukončení studia. Takzvanou Zlatou promoci pořádala fakulta již druhým rokem. Loni se jí zúčastnilo kolem 60 bývalých studentů, kteří byli před 50 lety vůbec prvními absolventy olomoucké přírodovědy. Akce se uskutečnila v Regionálním centru Olomouc, diplomy absolventům předal rektor UP prof. Lubomír Dvořák. Na Zlatou promoci se sjeli absolventi z celé České republiky. Jelikož před půlstoletím byly na fakultě jen učitelské obory, většina absolventů následně nastoupila za katedry různých škol. Někteří zůstali na akademické půdě. Slavnostní setkání absolventů ročníku 1958 fakulta organizuje v rámci své péče o absolventy, která je stále více rozvíjena. Zlatá promoce byla ojedinělým setkáním po tak dlouhé době.

Vytvoření aktivního systému podpory absolventů -projekt FRVŠ

Dagmar Petrželová - 23. prosince 2008
Tisková zpráva k projektu Vytvoření aktivního systému podpory při uplatňování absolventů Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci na trhu práce.

Grafické provedení přání PF 2009

PřF - 5. prosince 2008
Přiložené PF 2009 vzniklo v rámci III. ročníku soutěže o nejlepší návrh PF. Do soutěže se přihlásilo 17 soutěžících z řad studentů a zaměstnanců univerzity. Vítězkou soutěže se stala s fotografií svých vymodelovaných figurek studentka 1. ročníku Speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě Michaela Kejíková. Společně s ní byli oceněni i autorky a autoři dalších zajímavých návrhů Michaela Daňková (Bioorganika), Bc. Eva Stanovská (Ochrana přírody), Jan Zemek (Geografie) a Matěj Raiter (Právo). Vítězná studentka obdržela z rukou pana děkana poukaz na třídenní pobyt pro dvě osoby v rekreačním středisku Přírodovědecké fakulty UP v Karlově a mimořádné stipendium ve výši tři tisíce korun. Návrh Michaely Kejíkové se stal oficiálním PF 2009 Přírodovědecké fakulty.

Daruj krev s PřF

Dagmar Zlámalová - 12. prosince 2008
Přírodovědecká fakulta ve spolupráci s Českým červeným křížem uspořádala pro své zaměstnance, studenty, absolventy a rodinné příslušníky dne 11. prosince 2008 akci „Odběr krve s PřF“. Svoji krev přišlo darovat celkem 13 dárců (9 studentů, 3 zaměstnanci a 1 absolvent). Všem dárcům děkujeme za přispění na dobrou věc a pevně věříme, že se při další akci rozšíří okruh dárců o další dobrovolníky. Akce bude zopakována v jarních měsících tohoto roku; informace o ní zveřejníme i na těchto stránkách. Velice si vážíme Vašeho dárcovství.

Přírodovědci z Olomouce rozvíjí spolupráci s firmami

PřF - 23. prosince 2008
Spolupráci s firmami z komerčního sektoru úspěšně rozvíjí Přírodovědecká fakulta olomoucké Univerzity Palackého. Jedním z příkladů je partnerství fakulty s opavskou společností IVAX Pharmaceuticals. Společnost nabízí studentům univerzity exkurze a stáže, ti nejlepší absolventi mají možnost získat perspektivní pracovní uplatnění. Firma navíc věnuje fakultě i finanční prostředky na vybavení odborných pracovišť. Čtěte více.

Návštěvy studentů ve společnostech

PřF - 25. října 2008
Studenti Přírodovědecké fakulty UP se zaměřením na chemii, fyziku, geoinformatiku, buněčnou biologii a genetiku, mají možnost během letošního podzimu zavítat v rámci další série návštěv zaměstnavatelů pořádaných PřF do společností zaměřených na jejich obor. Fotografie z této exkurze naleznete v naší fotogalerii.

Úspěšná spolupráce s komerční sférou

PřF - 28. května 2008
Přírodovědecká fakulta úspěšně spolupracuje s komerčním sektorem - i ve firmě Ivax Pharmaceuticals jsou naši absolventi. Více informací naleznete na http://www.upol.cz/fakulty/prf/uspechy/.

Exkurze do společnosti Visteon-Autopal

PřF - 10. května 2008

Studenti Přírodovědecké fakulty se zaměřením na optiku měli možnost zavítat dne 30.4. 2008 v rámci dalších návštěv pořádaných personalistou PřF ve spolupráci s katedrou optiky do společnosti Visteon-Autopal Nový Jičín. Are you looking for the best training pads for puppies? Here it is!

Firmy mezi přírodovědci hledaly budoucí posily

#8028_Miroslav Pizur - 4. dubna 2008
Pozitivní ohlasy mezi zaměstnavateli i studenty vyvolal v uplynulých dnech první ročník akce „Okno do praxe“. Hlavním cílem setkání, které se uskutečnilo na Přírodovědecké fakultě (PřF) Univerzity Palackého (UP) v Olomouci, bylo propojit studenty a absolventy jednotlivých kateder Přírodovědecké fakulty s firmami a institucemi, ve kterých mohou najít pracovní uplatnění ve vystudovaném oboru. Pilotního ročníku se zúčastnila necelá třicítka zaměstnavatelů, mezi nimiž figurovaly společnosti s regionální či celorepublikovou působností, ale také nadnárodní firmy či státní instituce a neziskové organizace.

Ples Přírodovědecké fakulty

#8028_Miroslav Pizur - 16. února 2008

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci pořádá každým rokem svůj ples. Tento školní rok se ples konal 29. února 2008 v prostorách hlavního sálu Regionálního centra Olomouce a jako již každoročně se stal jednou z nejvýznamnějších společenských událostí fakulty i univerzity. Předtančení zajistili naši studenti pod vedením Bc. Lenky Najmanové.

Přírodovědecká fakulta
Univerzita Palackého v Olomouci
17. listopadu 12
771 46 Olomouc
tel.: 585 634 003, 739 249 066

Přírodovědecká fakulta Univerzita Palackého Město Olomouc